مرکز آموزش

مراحل راه اندازی وب سایت چیست؟

راه اندازی هر وب سایت به ۴ مرحله زیر قابل تقسیم است:
 
  1. انتخاب و ثبت نام دامنه (Domain Name)
  2. اجاره فضا برای وب سایت (Web Hosting)
  3. تولید محتوای وب سایت (طراحی، برنامه نویسی، سیستم مدیریت و...)
  4. مدیریت و توسعه وب سایت
 
۱- در انتخاب و ثبت دامنه باید به نکات خاصی توجه نمایید(نظیر: کوتاه بودن نام دامنه، انتخاب پسوند رایج و آشنا، عدم وجود اعداد تا حد امکان و...)، که در بخش ثبت دامنه مفصل مورد بررسی قرار گرفته است.
سرویس ثبت دامنه در وب سرورینگ به شما کمک می کند در کمترین زمان بهترین نام ممکن را برای وب سایت خود انتخاب و با کمترین هزینه ثبت نمایید.
 
۲- میزبانی وب، وب هاست، هاستینگ، فضای وب و... عباراتی هستند که همگی به فضایی اشاره می کنند که محتویات(فایل ها، متن ها، تصاویر، دیتابیس ها، ایمیل ها و...) هر وب سایت در آن نگهداری می شوند. این فضا بخشی از یک سرور است که با اتصال پرسرعت و دایمی به شبکه اینترنت متصل است.
برای انتخاب مقدار فضای مورد نیاز خود باید ابتدا محتویات وب سایت را مشخص نمایید و پس از تخمین حجم مورد نیاز مقداری نیز بابت مواردی نظیر ایمیل ها، فایل پشتیبان و ... به آن اصافه نمایید.
سرویس های میزبانی وب وب سرورینگ با پوشش تمامی نیازهای کاربران از ۱۰۰ مگابایت فضا تا فضای نامحدود و بر روی سرور های مختلف در بخش میزبانی وب قابل سفارش اند: سفارش میزبانی وب
 
۳- پس از تهیه دامنه و وب هاست، شما هنوز وب سایت کاملی نخواهید داشت تا زمانیکه اطلاعاتی که تمایل دارید در اختیار بازدیدکنندگان قرار گیرد را در آن بارگذاری نمایید.
جهت انجام این مرحله راه کار های متنوعی در اختیار خواهید داشت. در صورتی که دانش فنی و اطلاعات کافی در ضمینه طراحی وب داشته باشید، می توانید محتویات سایت خود را بصورت صفحات ثابت html طراحی و بازگذاری نمایید.
اگر اطلاعات کاملتری داشته باشید و با برنامه نویسی وب آشنا باشید، می توانید وب سایت خود را بصورت داینامیک (Dynamic) تولید و اجرا نمایید.
حتی اگر هیچ اطلاعات فنی در زمینه طراحی و برنامه نویسی نداشته باشید باز هم می توانید یک وب سایت با امکانات کامل و بازدهی بالا را مدیریت نمایید، برای این منظور باید از سیستم های مدیریت محتوا (CMS) استفاده نمایید.
در این حالت شما درگیر موارد فنی طراحی و برنامه نویسی نخواهید شد و تنها از طریق بخش مدیریت وب سایت خود اقدام به ایجاد محتوا و مدیریت تمامی بخش ها می نمایید.
با سفارش یکی از پلن های سایت ساز وب سرورینگ، در کمتر از ۲۴ ساعت وب سایت خود را بصورت آنلاین مشاهده نمایید و به زبان فارسی و بدون داشتن هیچ پیش نیاز و آموزشی به مدیریت آن بپردازید: سفارش سایت ساز
 
۴- بی شک مهم ترین مرحله در حیات هر وب سایتی، مدیریت و توسعه آن می باشد، اگر شما بهترین و کاملترین محتوا را در وب سایت خود قرار دهید و هیچ اقدامی برای توسعه و معرفی وب سایت خود انجام ندهید، مسلما به جز خود شما بازدیدکننده ای به وب سایت شما سر نخواهد زد.
موارد بسیار مهم و حیاتی زیر در این مرحله باید انجام شود تا وب سایت به موفقیت برسد:
بهینه سازی برای موتورهای جستجو (SEO)
تبادل لینک با سایر وب سایت ها
تبلیغات
ایجاد خبرنامه
ارایه سرویس های جذب کننده کاربر(ایمیل رایگان و ...)
بروزرسانی های منظم
و...
بیشتر موارد فوق بسیار تخصصی و برای عموم دشوار و وقت گیر بوده و اکثر کاربران انجام این موارد را به متخصصین آن می سپارند، خوشبختانه بسیاری از موارد در زمان طراحی و برنامه نویسی در وب سرورینگ انجام می گردد و برای سایر موارد نظیر تبلیغات اینترنتی و... نیز می توانید با همکاران بخش فنی وب سرورینگ مشاوره رایگان انجام دهید.


آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه
بانک ملت بانک پارسیان بانک پاسارگاد گواهی ssl


© 2013 - 2019 فناوری اطلاعات وب سرورینگ